Mentori

Spoznaj svojich mentorov.

Kto je mentor?

Mentor je profesionál v konkrétnej oblasti, ktorej sa chceš venovať. Okrem toho ti pomáha rozvíjať svoje schopnosti, tvoriť zaujímavé projekty a pozitívne ťa posunúť vpred.

Pavol Seriš

Absolvent angličtiny a nórčiny na Masarykovej univerzite a následne i Ateliéru fyzického divadla na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, kde v decembri 2017 dokončil doktorské štúdium. Venuje sa prevažne žánru divadla jedného herca. Vo svojej autorskej divadelnej tvorbe prepája pantomímu, stand-up comedy, pohybové divadlo, improvizáciu či tanec. So svojimi inscenáciami pravidelne vystupuje na Slovensku, v Česku a v zahraničí. Za ne v posledných rokoch získal mnoho ocenení: napr. Cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v marockom Agadire, Hlavnú Cenu na European Young Theatre 2015 v talianskom Spolete či Cenu publika na festivale Monomaffia 2016 v estónskom Pärnu.
WEB

Samuel Stehlík

Vo svojich začiatkoch vytvoril internetové rádio “ Oddychovka” a natáčal krátke hrané filmy. Dnes je zakladateľom firmy ST/ARTS, ktorá sa zameriava najmä na audiovizuálnu a reklamnú tvorbu. Pracovné cesty ST/ARTS viedli na Fashion Week v New Yorku, Kubu, do Číny, Indie, či Bali. Okrem toho je spolumajiteľom Paddock Cafe, ktorá okrem skvelej kávy, organizuje eventy rôzneho druhu, cez letné kino, urban markety, umelecké výstavy, až po koncerty a tematické párty. Momentálne sa sústredí najmä na nový startup, ktorý svoju globálnu púť začína práve v New York City.

Jakub Gulík

Venuje sa Stand up comedy v Silných Rečiach, zábavným videám na YouTube a práci v zdravej výžive. Za najväčší úspech považuje to, že sa môže živiť tým, čo má rád a v čom vidí zmysel. “Dá sa povedať, že mám dve práce, ktoré pre mňa prácou vôbec nie sú.” (Jakub Gulík)
WEB

Marek Mansell

Študent internetových technológií a taktiež študent Nexteria Leadership Academy. Väčšinu času investuje do organizovania workshopov v SPy o.z., kde okrem konferencie PyCon, pracuje na projekte “Učíme s hardvérom”, ktorý má žiakom základných a stredných škôl priniesť zaujímavejšie a praktickejšie hodiny informatiky. “Už od základnej školy som chcel byť veľkým (a bohatým) programátorom, no akosi sa mi na to nedarí nájsť čas.”
WEB

Veronika Sučanská

Pracuje ako koordinátor práce s mládežou pre mesto Trenčín, kde sa stretáva s mnohými inšpiratívnymi ľudmi, ktorí sa snažia robiť Slovensko krajšie a lepšie. Na bakalárskom stupni vyštudovala financie, bankovníctvo a investovanie. Za sebou má aj rok a pol štúdia medzinárodných vzťahov a momentálne študuje externe financie na inžinierskom stupni a online MBA. Od strednej školy bola členkou rôznych neziskových organizácií, kde sa veľa naučila o projektovom riadení a grantoch. Už niekoľko rokov pomáha s organizáciou summitu Globsec a Tatrasummit, pretože oblasť politiky, ekonomiky a medzinárodných vzťahov ju veľmi baví. “Mojim hlavným cieľom v živote je robiť čo ma baví a byť šťastná.”

Juraj "Šimuraj" Šimkovič

Vyštudoval sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo. Rozhodol sa pozitívne meniť školstvo a byť inšpiratívnym príkladom učiteľa. Aktuálne pôsobí v experimente „ŠŤASTNÁ ŠKOLA“. V januári 2018 vyšla jeho knižná prvotina s názvom “Naivná pedagogika z praxe”
WEB

Martin Hrabovec

Začínal na súťaži First Lego League, ktorú vyhral vďaka prototypu zariadenia na predčasnú detekciu zemetrasení. Neskôr s tímom pracoval na MHD aplikácii či offline slovníku pre Windows telefóny. Aj vďaka tomu vyhrali medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburgu. V osemnástke založil firmu s názvom Revolware. Robia vývoj softvéru, webové portály, stránky, eshopy, appky, či desktopové a serverové aplikácie. Keď bol menší, nevedel, čo to je softvér, ani to, že by chcel raz podnikať. Doteraz to nenazýva podnikaním, ale pomocou ľuďom a komunite.

David Debnár

Absolvent lekárskej fakulty a zároveň študent 3. ročníka Nexteria Leadership Academy. Od tohto roka začína pracovať na ortopedickej klinike a zároveň učiť študentov na lekárskej fakulte. Okrem medicíny sa venuje viacerým projektom. V Novej Bani, v rodnom meste, založil občianske združenie s názvom “Na pľac”, ktoré sa snaží priblížiť stredoškolákom možnosti, ktoré im svet ponúka.
WEB

Michaela Šišková

Tento rok ukončila magisterské štúdium na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave, kde študovala odbor Genetika. Okrem štúdia genetiky svoj čas už tretí rok venuje aj 3-ročnému vzdelávaciemu programu NLA. Posledné mesiace sa intenzívne venuje vlastnému podnikaniu, ktoré je zamerané najmä na zdravie a prevenciu.
WEB

Paula Káňovičová

V maturitnom ročníku bola pevne rozhodnutá, že pôjde študovať medicínu. Skončila však na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Tak ako to býva u mnohých neúspešných uchádzačov o štúdium medicíny, pokladala prvý rok na Biológii za medzistanicu pred tým, ako sa opäť pokúsi dostať na Lekársku fakultu. Z medzistanice sa však veľmi rýchlo stala veľká vášeň a o zmene študijného odboru po pár mesiacoch ani neuvažovala. Momentálne začína s doktorandským štúdiom biochémie na Ústave biochémie a genetiky živočíchov, SAV, kde sa zaoberá objasňovaním úloh mitochondriálnych fosfolipidov. Objasnenie týchto funkcií je dôležité, pretože ich zmeny sú spojené so vznikom najrôznejších ochorení.

Peter Wolf

Vyštudoval Andragogiku na Univerzite Komenského v Prahe, Integrovanú bezpečnosť na STU v Trnave a v súčasnosti je študentom práva na Trnavskej Univerzite v Trnave. Je konateľom firmy BWSS, ktorá sa zameriava na vzdelávanie v oblasti integrovanej bezpečnosti. Popri štúdiu sa aktívne venuje komunálnej politike a verejnému dianiu.

Lucia Nováková

Lucia Nováková je študentkou 5. ročníka na Ekonomickej univerzite v BA so špecializáciou na personálny manažment. Momentálne pracuje v spoločnosti Nestlé, kde sa stará o employer branding a spoluprácu s mladými, v rámci ktorej zastrešuje viacero projektov, vrátane Aliancie pre mladých. Množstvo skúseností jej prinieslo aj pôsobenie v neziskovom sektore, a to najmä v organizácii Aiesec, kde mala možnosť organizovať nielen medzinárodné projekty, ale aj nazrieť do talent manažmentu či viesť soft-skills tréningy.

Filip Škultéty

Od svojich 12-tich sa venuje online marketingu. Pracoval pre online-marketingovú agentúru Pizza SEO a RobertNemec.com. Prednášal v IT-Academy o SEO optimalizácii, PPC kampaniach a webovej analytike, robil freelancera v oblasti SEO, PPC a copywritingu pre domáce a medzinárodných spoločnosti. Pred rokom založil online marketingovú agentúru Prime&Gentle. Keďže nájsť kvalitných ľudí do tímu nebolo jednoduché, spravil rázny krok. Svoje skúsenosti začal odovzdávať ďalej študentom marketingu na Univerzite Cyrila a Metoda v Trnave.
WEB

Júlia Bondor

Zubarina ju nadchla, pretože v sebe spája prácu s ľuďmi, technológie, marketing aj podnikanie. Okrem toho, že vo svojich 23. rokoch precestovala 30 krajín, venuje sa promovaniu zubárskej profesie medzi ľuďmi, snaží sa spájať zubársku komunitu a aktívne jazdí na koňoch.
WEB

Henika Holúbeková

Vyštudovala andragogiku na UK v Bratislave. Roky sa venovala vzdelávaniu dospelých, v roku 2014 vytvorila akreditovaný vzdelávací program Životológia - náuka o živote. Pomocou mentorov mladých učí zábavnou formou rozvíjať sebapoznávacie, komunikačné, vodcovské a sociálne zručnosti študentov 1. a 2. ročníkov stredných škôl.
WEB

Dušan "Dušky" Matuška

Spoluvedie startup OCTAGO, ktoré vytvára workoutové ihriská po celom svete. V minulosti nebol spokojný so školstvom na Slovensku, a tak bol jedným zo zakladateľov dnešnej Životológie. Následne sa venoval prednáškam o prokrastinácií a efektívneho využitia času. Dnes sa popri OCTAGU venuje kryptomenám a jeho vášňou je pomáhať ľuďom s realizáciou ich nápadov.
WEB

Mária Sofia Takáčová

Ukončila bakalársky titul na Univerzite Komenského v Bratislave v odbore manažment, popri ktorom študovala vo francúzskom Lyone a v hlavnom meste Spojených štátov. Ešte v prvom ročníku na vysokej škole začala stážovať v Google Slovensko a dnes pracuje na pozícii Grow with Google Associate. So skupinou kamarátov vedie neziskovú organizáciu Consulting Club Bratislava, ktorá sa venuje vzdelávacím aktivitám.

Matúš Cimerman

Matúš je expertom v AI na Slovensku, ktorý pracuje v spoločnosti Exponea. Získal MSc v informačnom systéme Slovenskej technickej univerzity v Bratislave za účelom výskumu online metód strojového učenia a vizualizácie modelov v reálnom čase. Jeho druhou vášňou je spracovanie údajov, najmä dátové toky a spracovanie údajov v reálnom čase. V spoločnosti Exponea nedávno vymenil manažérsku pozíciu práve na inžiniersku. Okrem toho buduje komunitu zameranú na data science, Apache Kafka a Spark v Bratislave a som študentom v NLA.

Andrej Juhaniak

Počas strednej školy si uvedomil, že okrem zábavy s priateľmi, chce toho dosiahnuť viac, a tak začal s čítaním kvánt kníh. Zlomok života žil v Anglicku, kde sa naučil pokore a samostatnosti. Keďže veľmi rád predáva ľuďom svoje skúsenosti, založil si vlastnú konzultačnú agentúru, v ktorej sa snaží ľudí správne nasmerovať a posúvať vpred. Okrem vedenia firmy, obchodovania na burze a práce s financiami, predsedá Rade mládeže v Trenčianskom kraji a zapája sa do rôznych inovatívnych projektov.
WEB

Martin Strolka

Študent magisterského štúdia na University for the Creative Arts v U.K. odbor Innovation, Design & Brand Management. Aktuálne pracuje na záverečnom projekt o tom, prečo by sme sa nemali báť umelej inteligencie. Počas štúdia v USA, na strednej škole, začal blogovať a po prečítaní knihy New Rules of Marketing and PR od D.M. Scott-a mu učarovalo ísť práve týmto smerom. Vďaka blogovanie si ho všimli ešte z neznámeho REFRESHERu. Prešiel rolami stážistu v GLOBSEC-u, Trend-e. Zakladal Impact Hub v Bratislave, kde sa mu podarilo založiť Free Food-Jedlo pre všetkých o.z., teda neziskovú organizáciu, ktorá pomáha bojovať proti plytvaniu potravinami, čo je na Slovensku obzvlášť veľký problém. Popri tom pracoval ako copywriter vo firme s vývojom mobilných aplikácií.Po tomto všetkom si chcel vyskúšať prácu v reklame. Pracoval na kampaniach Slovak Telekom, ČSOB, Pilsner Urquell a rebrandingu TERNA na KRAJ potravín.

Valerián Lukačko

Podnikať začal už na strednej škole, následne si v 18. rokoch založil živnosť, odišiel na VŠ do Prahy a začal sa živiť sám. Spoluzakladal populárny hokejový portál “Slovensko Žije Hokejom”. V rámci tohto startupu sa tiež 2-krát zúčastnil MS v hokeji ako akreditovaný novinár. Momentálne sa venuje podnikaniu, s biznis partnerom buduje značku diárov Everest Planner, ktoré slúžia na zvyšovanie produktivity, nastavenie dlhodobej vízie a budovanie nových pozitívnych návykov.

Silvia Štefániková

Ing. Silvia Štefániková – koordinátorka práce s mládežou Trenčianskeho samosprávneho kraja. V roku 2004 „pričuchla“ k oblasti práce s mládežou. Najskôr ako regionálna konzultantka grantového programu Mládež, Mládež v akcii a nakoniec aj Erasmus +, odborná garantka pre oblasť mládeže pre rôzne mestá, koordinátorka rôznych národných a medzinárodných projektov. Od roku 2016 pôsobí vo funkcii koordinátorky práce s mládežou TSK a nový model spolupráce kraja a miest pretavuje do praxe. Jej snom je mať skvelého pracovníka s mládežou v každom meste, aby sa mladí ľudia mali na koho obrátiť a poradiť sa pri hľadaní svojej cesty rozvoja, alebo nájsť pomoc, ak sa dostanú do slepých uličiek a nevedia ako ďalej. Za srdcovú záležitosť považuje prácu a pomoc tým, ktorí sú na tom najhoršie, aj keď v mnohom práve tí najslabší sú často v niektorých prípadoch tí najsilnejší.

Dominik Jakub

Projektový manažér v IT, ktorý sa zameriava na vývoj softvéru. Pôsobí vo firme Sited, ktorá sa špecializuje na Progressive Web apps. Okrem toho je predsedom občianskeho združenia Vlk, ktorý nikdy nespí, v ktorej vytvorili celoslovenskú trojročnú kampaň Zdieľané Žlté bicykle na osvetu a popularizáciu zdieľaných bicyklov a udržateľných spôsobov mobility v meste. Jej súčasťou bola pilotná prevádzka zdieľaných bicyklov v Kežmarku, ktorých pokračovanie je od tohto leta v Prešove. Momentálne pracuje na novom projekte vzdelávania v IT, v ktorom mladých zo svojho regiónu učí programovať.